תיקון אף – פיסול אף

Home » תיקון אף – פיסול אף

תיקוני אף וביצוע פיסול אף ללא ניתוח

 תיקון אף – רקע

תיקון אף - פיסול אף ללא ניתוחמחד גיסא, האף הוא האיבר המרכזי ביותר והבולט ביותר בפנים ואנשים רבים אינם מרוצים מצורת אפם. ומאידך גיסא, רבים החוששים לבחור בהליך כירורגי פולשני המשלב, סכין מנתחים והרדמה כללית.
כשיש אף עם פגם אסתטי באף יש לפעמים ביטחון עצמי ירוד והרגשה לא טובה. לכן פגם באף משפיע לא רק על אזור הפנים אלה מעבר לזה.
מצב של אף עם פגם אסתטי עלול להווצר מכמה סיבות כמו למשל חבלה בגלל מכה, ביצוע ניתוח אף כושל, פגם מולד באף ועוד.
טיפולי רפואה אסתטית של ימינו מאפשרת להיות הרבה יותר יצירתיים מאי פעם ולהעניק פתרונות מעולים ואפקטיביים לשיפור מראה הפנים בכלל וצורת האף בפרט.
ניתן לעבור הליך של תיקון אף גם בלי לעבור תחת סכין הניתוח וללא צורך בהרדמה כללית או בסבל מכאבים. פיסול אף ללא ניתוח חוסך את כל הבעיות שיש בניתוח וזול יותר בעלות.

שיטת פיסול הפנים, היא ללא ספק השיטה המקובלת והמבוקשת ביותר, כזו שמעניקה את הפתרון המושלם באמצעים מתקדמים ובדיוק מושלם, ממש כשל אומן.

תפקידו של פיסול אף

חלק מהליך של פיסול פנים הוא פיסול אף הינו הליך פשוט וקצר הנמשך דקות ספורות בלבד ומאפשר לטפל בפגמים שונים ובעיקר בשקעים וחוסר סימטריה באזור ובתוך כך, גם לאזן סימטרית את הפנים בכללותם.

פיסול אף הינו הליך מרפאתי קצר שהפך תופעה של ממש הצוברת תאוצה בכל העולם. הוא מאפשרת למטופל ליהנות משיפור וחיזוק תווי המתאר של האף מבלי שיבוצע בו ניתוח, כשבתום התהליך, ישודרג מראה האף ויקבל את הסמטריה המבוקשת, ימולאו בו נפחים נדרשים והוא ישולב באופן הרמוני עם שאר איברי הפנים.

פגישת הייעוץ עם הרופא

הרופא יוכל לבחון מקרוב את אפו של המטופל ולוודא היכן היה מעוניין למלא את השקעים וכיצד ניתן להעניק לו, באמצעות הטיפול, נפחים נקודתיים ובכך לאזן בין שני צידי האף, תוך התאמה הרמונית לפניו של המטופל ותוך התייחסות לעצמות הלחיים ולסנטר.

פגישת הייעוץ המקדימה מתבצעת במרפאה ובתומה יחליט הרופא גם באילו חומרי מילוי ישתמש ויסביר על כך למטופל. למעשה ניתן אף לשלב את פגישת היעוץ עם הטיפול.

החומרים הזמניים בהם יעשה הרופא שימוש, הם חומרים טבעיים ובטוחים לשימוש, מאושרים ע״י משרד הבריאות הישראלי, ה CE האירופאי וה FDA האמריקאי. הרופא גם למטופל/ת לגשת לביקורת ולחידוש הפעולה כעבור פרק זמן, שלרוב נע בממוצע סביב שנה וחצי עד שנתיים, בהתאם למקרה הספציפי.

פיסול אף מתאים לכל סוגי האנשים מעל גיל 18, ובעיקר לאלה אשר שואפים לשיפור האסתטיקה הגיאומטרית של פניהם ו/או אשר חוששים מהרדמה, ניתוח ואישפוז.

ביצוע תיקון אף – מקרים שכיחים

 • גבנון באף (בליטת עצם או סחוס)
 • אף שקוע (מגלשה)
 • שקעים באף
 • אף עקום / אסימטריה באף (צד אחד שונה מהצד השני)
 • אף נשרי
 • אף בצורת "S"
 • אף שבור
 • קצה האף נוטה כלפי מטה
 • בליטות סחוסיות באף
 • תיקון תוצאות של ניתוח אף כושל
 • קמטי הבעה בגב האף

הליך פיסול אף ללא ניתוח

בהליך המבוצע במרפאה, ללא הרדמה, ללא זמן החלמה וללא צורך באשפוז מתקבלת התוצאה בתוך דקות.

במהלך הטיפול, מזריק הרופא חומרי מילוי מיוחדים המשמשים לפיסול האף.

חומרי המילוי השונים המשמשים בתהליך זה הינם טבעיים לחלוטין וכוללים: חומצה היאלורונית , שהינה חומצה טבעית המצויה בגופנו, קולגן או חומרים נוספים שבסיסים מלח סידן. כל אחד מהחומרים האלה בטוח לשימוש והינו בעל מאפיינים ויתרונות שונים שלאורם ולאור מאפייניו של המטופל, יבחר הרופא באילו מהם ישתמש למקרה המילוי הספציפי.

הרופא מזריק במהלך הטיפול את החומרים אל האף, בעדינות ואיטיות. לאחר מכן, ישתמש באצבעותיו כדי למקם את החומר ולמעשה, יפסל את האף באופן כזה שייטיב עם פניו של המטופל.

יתרונם של חומרים אלו בהם עושה הרופא שימוש הוא בהיותם חומרי מילוי זמנים איכותיים מאוד. במידה והמטופל חפץ בשימורה של התוצאה, הוא מוזמן לחזור עליה כעבור פרק הזמן שיומלץ לו על ידי הרופא ובכך לתחזק אותה.

התוצאות אחרי הליך פיסול אף

כאמור, האף מקבל צורה חדשה התורמת לאסתטיקה הפיזית של הפנים תוך דקות ספורות.

הרופא, שעמל על פיסול האף על פי התאמה לפנים ובהתחשב בפגמים שאובחנו עוד לפני הטיפול מאפשר למטופל ליהנות מהרמוניה חדשה לתקופה של כשנה וחצי לפחות.

יתכן כי תהינה נפיחות ואדמומיות באיזור ההזרקות, אולם כל אלו חולפים ועוברים בתוך כיומיים בעוד התוצאה שנשארת במרכז הפנים היא טבעית ואסתטית מאין כמותה ונמשכת לשנה וחצי עד שנתיים.

למעשה כבר בערבו של יום הטיפול אפשר לצאת לבילוי עם ״אף חדש״. הטיפול משנה את מראה הפנים בצורה טובה ועשוי לשפר את הביטחון העצמי ואת ההערכה העצמית של המטופלים.

חשוב לציין כי הטיפול מתאים גם למי שעבר ניתוח אף ומעוניין לתקן את תוצאת ניתוח האף.

מקרים רבים של ניתוחי אף כושלים מסתיימים באף אסימטרי, אף "מגלשה" ("saddle nose"), אף שבור, אף קטן מידי או אף בעל בליטות סחוסיות. מקרים כאלה מגיעים בסופו של דבר אל ד"ר ממלידר לתיקון או שחזור האף. ד"ר ממלידר מתקן גם אפים בעלי קצה הנוטה כלפי מטה, קמטוטים בגב האף ועוד.