חוטים

Home » חוטים

טיפול פנים בחוטים (טיפול בצוואר) או הרמת פנים ללא ניתוח

מתיחת פנים עם חוטיםכולנו רוצים להאריך את תוחלת חיינו בחיים איכותיים, ללא מחלות, ללא הגבלות וכמובן, להראות צעירים ויפים. אנטי-אייגינג הינו תחום שמתפתח במהירות בשנים האחרונות ומטרתו לעצור את הזדקנות גוף האדם ועור הפנים. ד”ר לריסה ברק מיישמת במרפאתה שיטות חדישות בטיפולי אנטי אייגינג, שאינן פולשניות, אינן כואבות ויעילות ביותר. הטיפולים מתאימים לכל סוגי העור – 365 ימים בשנה ומתאימים לנשים וגם לגב

מתיחת פנים עם חוטים – "חוטי הפלא" מאפשרים מתיחת פנים עם חוטים שנקראים ״חוטי זהב״, ״חוטי פלא״, ״אפטוס״ וכדומה

מתיחת פנים ללא ניתוח – עור צעיר בטיפול אחד וחוזרים לשגרה

כולנו רוצים להישאר צעירים ויפים לנצח, אך עם השנים אנחנו מתבגרים ומשתנים וכך גם הפנים שלנו, שלא נותרות חלקות ומתוחות כמו בתקופת הנעורים. עור הפנים משלם את מחיר השנים ואורח חיינו – חשיפה לשמש ולרעלנים למיניהם המצויים באוויר, מתח ולחץ, מצב בריאותי ועוד – המשאירים אותותיהם בפנים.

למעשה, הירידה באלסטיות עור הפנים מתחילה בגילאי 40 ומעלה. הטיפול בחוטים מתאים לכל מי שחווה הזדקנות בתווי פניו מגיל זה ואילך.
סימני ההתבגרות באים לידי ביטוי בצורת קמטים באזורים שונים על הפנים והצוואר. הסיבה היא בעיקר איבוד נפח של שומן בשכבות התת עוריות של עור הפנים וירידה בכמות הקולגן והאלסטין. כתוצאה מכך נפגמת מידת האלסטיות של העור שנעשה דק ורפוי ובעל מראה נפול.

אנשים רבים המבקשים למצוא מענה לפגעי הזמן פונים לרפואה האסתטית, כאשר אחד הביקושים הגדולים ביותר הוא למציאת שיטות טיפול לא כירורגיות, היכולות להביא לתוצאות יעילות וטובות הן מבחינה אסתטית והן מבחינה בטיחותית.

מתיחת פנים וצוואר על ידי חוטים – רקע

"חוטי הפלא", ״חוטי זהב״, ״חוטי אפטוס״ וכו׳ הם שמות שונים לטיפול מתיחת פנים עם חוטים שמהווה  את הלהיט החם למתיחת פנים ללא ניתוח.
החידוש האחרון בתחום הצערת הפנים, הוא טיפול הפיין ליפט – Fine Lift בטכניקה בלעדית שפיתח ד״ר ממלידר. טיפול הפיין ליפט מתבצע באמצעות חוטים מתמוססים מהדור החדש והמתקדם ביותר, חוטי אפטוס (LFL, Miracu, SILHOUETTE SOFT®,Aptos). ומשולב בטיפולים עם הזרקות של חומצות היאלורוניות, בוטוקס, חומרי מילוי ופילינג. הטיפול החדשני יוצר אפקט של הרמה ומתיחה של העור ללא התערבות כירורגית ולמעשה מהווה מתיחת פנים ללא ניתוח – כך שאין צורך בניתוח, אישפוז, הרדמה כללית, חבישה או תקופת החלמה, הטיפול מבוצע במרפאות מורשות בלבד ולא בחדר ניתוח והתוצאות המתקבלות הן תוצאות מצויינות.

מתיחת פנים וצוואר על ידי חוטים הינה פיתרון אסתטי טוב עבור מי שאינו יכול ו/או אינו רוצה לעבור ניתוח מתיחת פנים. מטרת הטיפול היא יצירת מראה הרמוני וצעיר יותר של כלל הפנים. בטיפול חוטים, עור הפנים שאיבד מהאלסטיות שלו יעבור תהליך הידוק, ועל ידי כך ימתח את חלק הפנים אליו הוחדרו החוטים. הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית והוא נמשך כחצי שעה בלבד.
זהו הלהיט החם למתיחת פנים ללא ניתוח – שיטה מדהימה המציעה מתיחת פנים באמצעות חוטים לחידוש הפנים והגוף, ללא סימנים, ללא כאבים, ללא צורך בהחלמה ומתבצעת ללא חיתוך סכין. התוצאה היא שיפור מראה העור, העלמת הקמטים והחזרת הגמישות והחיוניות לעור הפנים.

מתיחת צוואר והרמת פנים ללא ניתוח – הטיפול בחוטים

ההליך מבוצע באמצעות הזרקת חוטים דקים לאיזור המתיחה שרוצים למתוח, לאחר אילחוש מקומי. מתיחת פנים עם חוטים מתאימה לכל אזורי הפנים והגוף: קו לסת, צוואר, לחיים, אזור הפה, הגבות והעפעפיים, זרועות פנימיות, הרמת ישבן, ברכיים ואזורים נוספים בגוף אולם מבוצעת יותר באיזורים מסויימים.

הטיפול מותווה לשלושה מקומות עיקריים: עיצוב קו לסת תחתונה, עיצוב צוואר והרמת גבות. קו לסת תחתונה עם נפילת עור ("בולדוגים"). לצוואר אין פיתרון טוב מעבר לחוטים, למעט ניתוח מתיחה של ממש. מבחינת הגבות – במידה ובוטוקס כבר אינו יעיל ואין רצון או יכולת לעבור ניתוח הרמת גבות, הרי שהחוטים הינם פיתרון לא רע.

בהתאם למצב העור, עומק הקמטים ומצב "נפילת" הפנים מחליטים לגבי כמות החוטים, באיזה אזור של הפנים נתמקד וסוג החוטים בהם נבחר להשתמש. כאמור, החוטים "העבים" יחסית יותאמו למצב בו הקמטים עמוקים או כאשר יש "נפילה" בולטת של עור הפנים. החוטים המוחדרים במארג ובכמות המותאמת לכל עור פנים באופן אישי מגרים את השכבה הפנימית של תאי העור וגורמים לייצור מחדש של קולגן ואלסטין המחדשים את תאי העור, משפרים את איכותו מסייעים להרמתו ולהחלקת הקמטים. ה"מזו חוטים" נמסים בתוך 7-8 חודשים . טיפול באמצעות חוטים אלה מתאים לאנשים צעירים ולבעלי כמות קטנה של קמטים בעור הפנים ובצוואר וגם כטיפול המונע הזדקנות העור. למעשה, בתוך רבע שעה ניתן להחדיר כ 30 חוטים (אורך חוט ממוצע בין 4 ל 6 ס"מ) לעיתים עם אלחוש מקומי. ברוב המקרים, עקב מידותיה הזעירות של המחט לא תורגש הדקירה במגע עם העור.

ד”ר ממלידר מושך את החוטים עד שהם נתפסים ברקמה וגורמים להרמת העור עד כארבעה מ״מ. באופן זה העור גם מגורה לייצר מחדש קולגן ואלסטין ובאופן מיידי רואים תוצאות של חיזוק העור והחלקת הקמטים.

טיפול מתיחת פנים עם חוטים הוא קצר – בתוך כ 30 דקות ותחת הרדמה מקומית (ללא כאב בכלל). אין צורך בזמן החלמה. החזרה לשגרה היא מיידית. לאחר טיפול מתיחת פנים עם חוטים מסוגים מסויימים, התוצאות נראות לעין כעבור כשבועיים ולאחר טיפול מתיחת פנים עם חוטים מסוג אחר, התוצאות נראות מיידית!

מתיחת פנים עם חוטים – מידע על החוטים

לאחר כשבעה חודשים, החוטים נמסים והרקמות מתחדשות מעצמן. החוטים הנספגים עשויים מחומר מסוג פולידיאוקסינון (PDO) או מחומצה פולי-לקטית (L-POLYLACTIC ACID) ומאושרים ע"י משרד הבריאות. השימוש בחוטים אלו בטוח שכן הם נספגים בטבעיות בעור ומשמשים במהלך ניתוחים רגילים שונים המבוצעים מידי יום בכל בית חולים בעולם. שני סוגי החוטים -הם גוף זר בתוך העור, מסביב לגוף הזר מתרכשת תגובה במהלכה בונה הגוף רקמה פיברוטית וכעבור זמן קצר החוט נעלם, אך הרקמה של הגוף נשארת ונותנת את התמיכה .

מתיחת פנים עם חוטים – תוצאה

כאמור, התוצאות מיידיות ! ונשמרות לאורך כשנתיים. היתרון בשיטה של מתיחת פנים עם חוטים שניתן לטפל במספר אזורים בפנים במקביל ולמתוח את העור בכיוונים שונים, כך שבסופו של טיפול יוצרים מראה טבעי, צעיר וזוהר לעור הפנים. בנוסף, במהלך השנים לאחר הטיפול וכאשר אפקט ההרמה ייחלש, אפשר יהיה להחדיר עוד חוטים כדי לקבל את אפקט המתיחה מחדש. החלמת הפנים משתפרת בהדרגה. היא מגיעה לשיאה תוך חודשיים- שלושה חודשים, זמן בו תהליך היווצרות רקמת החיבור סביב החוטים מגיע לשיאו. בשלב זה ניתן לשקול החדרת חוטים נוספים לפי צורך.
אפקט הטיפול החוטים נע בטווח של שנה וחצי עד שנתיים, אך לעתים הוא קצר יותר בגלל תלות בגורמים רבים: גיל, טיב העור, עישון, חשיפה לשמש, מחלות רקע, תרופות ועוד. רוב הגורמים אינם ניתנים לשינוי בידי הרופא.

טיפול עם חוטים – החלמה ותופעות לוואי, סיכונים וסיבוכים

תופעת הלוואי הכמעט יחידה שעשויה לקרות לעיתים היא שטף דם בנקודת כניסת המחט שנספג בתוך שבוע ימים. החזרה לתפקוד היומיומי ולשגרה היא מידית.

סיבוכי הפעולה נדירים ביותר.