חוטים

Home » חוטים

הרמת פנים ללא ניתוח בעזרת שימוש בחוטים שמוכנסים לפנים

מתיחת פנים עם חוטיםכל אחד וכל אחת רוצים מראה יפה וצעיר אבל הגיל מתקדם ובשלב כלשהו מתחילים לראות על הפנים את סימני הזמן שלא עוצר. טיפולי אנטי-אייגינג  הם סוג טיפול שמתפתח במהירות בשנים האחרונות והוא נועד לעצור את הזדקנות עור הפנים וגוף האדם. יש שיטות חדשות של טיפול אנטי אייג'ינג שמיושמות במרפאה האסטתית של ד"ר ממלידר.

הטיפולים לא כואבים, לא פולשניים והם יעילים ביותר. אפשר לבצע את הטיפולים גם בגברים וגם בנשים עם כל  סוגי העור. ניתן לבצע את הטיפולים בכל ימות השנה ואין תלות במזג האוויר.

מתיחת פנים מתבצעת עם הזרקת חוטים לפנים שחלקם הם חוטים נספגים. החוטים מכונים גם חוטי הפלא , חוטי זהב, חוטי פלא, אפטוס , מזו-חוטים וכדומה

מתיחת פנים ללא ניתוח נותנת מראה עור צעיר אחרי טיפול אחד

כולנו רוצים להישאר צעירים ויפים לנצח, אך עם השנים אנחנו מתבגרים ומשתנים וכך גם הפנים שלנו, שלא נותרות חלקות ומתוחות כמו בתקופת הנעורים. עור הפנים משלם את מחיר השנים ואורח חיינו – חשיפה לשמש ולרעלנים למיניהם המצויים באוויר, מתח ולחץ, מצב בריאותי ועוד – המשאירים אותותיהם בפנים.

הפנים מתחילות לקבל מראה זקן בערך מגיל 40 בגלל ירידה באלסטיות של עור הפנים וגם מסיבות שונות כמו חשיפה לשמש, לעישון או לסביבה מזוהמת. טיפול בהזרקת חוטים לפנים מתאים לכל מי שחווה הזדקנות בתווי פניו מגיל זה ואילך.
סימני ההתבגרות של העור באים לידי ביטוי בצורת קמטים באזורים שונים על הפנים והצוואר. הסיבה היא בעיקר איבוד נפח של שומן בשכבות התת עוריות של עור הפנים וירידה בכמות הקולגן והאלסטין. כתוצאה מכך נפגמת מידת האלסטיות של העור שנעשה דק ורפוי ובעל מראה נפול.

פניה לטיפולי רפואה אסתטית מתבצעת על ידי כאלה שמחפשים מענה לפגעי הזמן, יש ביקוש רב לביצוע לא כירורגיות , היכולות להביא לתוצאות יעילות וטובות הן מבחינה אסתטית והן מבחינה בטיחותית בגלל היכולת לחסוך ניתוח.

מתיחת פנים וצוואר על ידי חוטים – רקע

"חוטי הפלא", ״חוטי זהב״, ״חוטי אפטוס״ וכו׳ הם שמות שונים לטיפול מתיחת פנים עם חוטים שמהווה  את הלהיט החם למתיחת פנים ללא ניתוח.
החידוש האחרון בתחום הצערת הפנים, הוא טיפול הפיין ליפט – Fine Lift בטכניקה בלעדית שפיתח ד״ר ממלידר. טיפול הפיין ליפט מתבצע באמצעות חוטים מתמוססים מהדור החדש והמתקדם ביותר, חוטי אפטוס (LFL, Miracu, SILHOUETTE SOFT®,Aptos). ומשולב בטיפולים עם הזרקות של חומצות היאלורוניות, בוטוקס, חומרי מילוי ופילינג. הטיפול החדשני יוצר אפקט של הרמה ומתיחה של העור ללא התערבות כירורגית ולמעשה מהווה מתיחת פנים ללא ניתוח – כך שאין צורך בניתוח, אישפוז, הרדמה כללית, חבישה או תקופת החלמה, הטיפול מבוצע במרפאות מורשות בלבד ולא בחדר ניתוח והתוצאות המתקבלות הן תוצאות מצויינות.

מתיחת פנים וצוואר על ידי חוטים הינה פיתרון אסתטי טוב עבור מי שאינו יכול ו/או אינו רוצה לעבור ניתוח מתיחת פנים. מטרת הטיפול היא יצירת מראה הרמוני וצעיר יותר של כלל הפנים. בטיפול חוטים מהדקים את עור הפנים שאיבד מהאלסטיות שלו, החלק שאליו הוחדרו החוטים ימתח תוך כדי התהליך. טיפול הזרקת חוטים לפנים אורך חצי שעה ומבוצע עם הרדמה מקומית.
שיפור עור הפנים לא מצריך חיתוך בסכין ומתבצע ללא כאבים, ללא סימנים וללא צורך בהחלמה. זהו הלהיט החם למתיחת פנים ללא ניתוח – שיטה מדהימה המציעה מתיחת פנים באמצעות חוטים לחידוש הפנים והגוף. התוצאה היא שיפור מראה העור, העלמת הקמטים והחזרת הגמישות והחיוניות לעור הפנים.

מתיחת צוואר והרמת פנים ללא ניתוח – הטיפול בחוטים

ההליך מבוצע באמצעות הזרקת חוטים דקים לאיזור המתיחה שרוצים למתוח, לאחר אילחוש מקומי. מתיחת פנים עם חוטים מתאימה לכל אזורי הפנים: לחיים, קו לסת, צוואר, אזור הפה, הגבות והעפעפיים והמצח.

לטיפול עם הזרקת חוטים יש התוויה ל3 מקומות עיקריים: עיצוב צוואר, עיצוב קו לסת תחתונה והרמת גבות. ניתן לעצב קו לסת תחתונה במצב של נפילת עור ("בולדוגים"). לצוואר אין פיתרון טוב מעבר לחוטים, למעט ניתוח מתיחה של ממש. מבחינת הגבות – במידה והזרקת בוטוקס כבר לא יעילה  ואין רצון או יכולת לעבור ניתוח הרמת גבות, הרי שהחוטים הינם פיתרון לא רע.

בהתאם למצב העור, עומק הקמטים ומצב "נפילת" הפנים מחליטים לגבי כמות החוטים, באיזה אזור של הפנים נתמקד וסוג החוטים בהם נבחר להשתמש. כאמור, החוטים "העבים" יחסית יותאמו למצב בו הקמטים עמוקים או כאשר יש "נפילה" בולטת של עור הפנים. החוטים מוחדרים לעור הפנים במארג ובכמות המותאמת לכל עור פנים לפי התאמה אישית. החוטים שמוחדרים מתחת לעור גורמים לגירוי של השכבה הפנימית של תאי העור ואז מתחילים להווצר מחדש קולגן ואלסטין המחדשים את תאי העור, גורמים לירידת הקמטים והחלקתם, משפרים את איכות העור ומסייעים להרמתו. ה"מזו חוטים" נמסים בתוך 7-8 חודשים . טיפול באמצעות חוטים אלה מתאים לאנשים צעירים ולבעלי כמות קטנה של קמטים בעור הפנים ובצוואר וגם כטיפול המונע הזדקנות העור. למעשה, בתוך רבע שעה ניתן להחדיר כ 30 חוטים (אורך חוט ממוצע בין 4 ל 6 ס"מ) לעיתים עם אלחוש מקומי. ברוב המקרים, עקב מידותיה הזעירות של המחט לא תורגש הדקירה במגע עם העור.

במהלך הטיפול ד”ר ממלידר מושך את חוטי המילוי עד שהם מגיעים למקום הנכון ברקמת העור ואז הם גורמים להרמת העור לגובה של עד כארבעה מ״מ. באופן זה העור גם מגורה לייצר מחדש קולגן ואלסטין ובאופן מיידי רואים תוצאות של חיזוק העור והחלקת הקמטים.

טיפול מתיחת פנים עם חוטים הוא קצר – בתוך כ 30 דקות ותחת הרדמה מקומית (ללא כאב בכלל). אין צורך בזמן החלמה. החזרה לשגרה היא מיידית. לאחר טיפול מתיחת פנים עם חוטים מסוגים מסויימים, התוצאות נראות לעין כעבור כשבועיים ולאחר טיפול מתיחת פנים עם חוטים מסוג אחר, התוצאות נראות מיידית!

מתיחת פנים עם חוטים – מידע על החוטים

לאחר כשבעה חודשים, החוטים נמסים והרקמות מתחדשות מעצמן. החוטים הנספגים עשויים מחומר מסוג פולידיאוקסינון (PDO) או מחומצה פולי-לקטית (L-POLYLACTIC ACID) ומאושרים ע"י משרד הבריאות. השימוש בחוטים אלו בטוח שכן הם נספגים בטבעיות בעור ומשמשים במהלך ניתוחים רגילים שונים המבוצעים מידי יום בכל בית חולים בעולם. שני סוגי החוטים -הם גוף זר בתוך העור, מסביב לגוף הזר מתרכשת תגובה במהלכה בונה הגוף רקמה פיברוטית וכעבור זמן קצר החוט נעלם, אך הרקמה של הגוף נשארת ונותנת את התמיכה .

מתיחת פנים עם חוטים – תוצאה

כאמור, התוצאות מיידיות ! ונשמרות לאורך כשנתיים. היתרון בשיטה של מתיחת פנים עם חוטים שניתן לטפל במספר אזורים בפנים במקביל ולמתוח את העור בכיוונים שונים, כך שבסופו של טיפול יוצרים מראה טבעי, צעיר וזוהר לעור הפנים. בנוסף, במהלך השנים לאחר ביצוע הטיפול וכאשר אפקט ההרמה של החוטים ייחלש, ניתן יהיה להחדיר עוד חוטים באותו אזור כדי לקבל מחדש את אפקט המתיחה. ההחלמה של הפנים משתפרת בהדרגה. והיא תגיעה לשיא אחרי עוד 2 -3 חודשים, שזה הזמן שבו התהליך שבו יצירת רקמת החיבור מסביב חוטים מגיע לשיא. כשמגיעים לשלב זה ניתן לשקול החדרת חוטים נוספים לפי צורך.
אפקט הטיפול החוטים משפיע בטווח זמן של שנה וחצי עד שנתיים,לפעמים טווח הזמן מתקצר בגלל גורמים חיצוניים שונים כמו כמות החשיפה לשמש, טיב העור, נטילת תרופות, מחלות רקע, תזונה ועוד. רוב הגורמים החיצוניים אינם ניתנים לשינוי בידי הרופא.

טיפול עם חוטים – החלמה ותופעות לוואי, סיכונים וסיבוכים

תופעת הלוואי הכמעט יחידה שעשויה לקרות לעיתים היא שטף דם בנקודת כניסת המחט שנספג בתוך שבוע ימים. החזרה לתפקוד היומיומי ולשגרה היא מידית.

סיבוכי הפעולה נדירים ביותר.