ניתוח גומות חן: כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול?

ניתן בצורה כירוגית ליצור גומות חן קבועות, כשנעשה נכון ביצוע  הניתוח ליצירת גומות החן פשוט מאד. אצל ד”ר ממלידר ניתן ליצור גומות חן במרפאה על ידי ביצוע הרדמה מקומית בלבד בלי צורך בהרדמה כללית. גומת חן טבעית נוצרת שיש דפקט קטן בשרירי הלחי (בדרך כלל בשריר ה- Buccinator או בשריר Zygomatous).

את גומת החן רואים כשהעור שמכסה את הדפקט בלחי נמתח כלפי מטה ויוצר גומה כשמפעילים את השרירים הנ”ל תוך כדי חיוך. בניתוח יצירת גומות אפשר בצורה מלאכותית לחקות את הטבע. ליצירת גומה, חתך קטן נעשה בלחי בתוך חלל הפה. אין הצטלקות או חתך על העור החיצוני.

תפר נמס מוחדר דרך החתך ומתחת לעור באזור או במיקום בו רוצים את הגומה, כשקושרים את התפר נוצרת גומה בעור. בהתחלה הגומה מופיעה גם ללא חיוך אולם לאחר מספר שבועות הגומה מופיעה רק בחיוך. ההצטלקות (החיבור) שבין העור הפנימי לשריר יוצרת גומה קבועה גם לאחר שהתפר נמס.

ניתוח יצירת גומה ניתן לביצוע בכל לחי אולם ישנן לחיים מתאימות יותר מאחרות. מיקום הגומה יכול להבחר על ידכם ואפשר עם להתייעץ עם ד”ר ממלידר על המיקום הכי טוב לפי הידע והניסיון.

יצירת גומה מתאפשרת בכל מרפאה ללא צורך בהרדמה נרחבת יותר מהרדמה מקומית. אתם תהיו ערים ונינוחים לאורך כל הליך יצירת הגומה. ניתוח יצירת גומה אורך בערך כ- 20 דקות ואתם משוחררים לביתכם מיד אחרי ההליך.

ניתוח יצירת גומה הינו בטוח ויעיל ולעתים קרובות גם הפיך (אפשר להתחרט). תוך כדי ואחרי הניתוח יכולות להיות תופעות כמו שטף דם או נפיחות קלה. יום אחרי הניתוח אפשר לחזור לפעילות רגילה. יהיה צורך בנטילת אנטיביוטיקה בהתאם לצורך.

למה לשקול יצירת גומת חן?

יש תרבויות שבהן גומות חן הן סימן למזל טוב ושגשוג. גם גומות חן עוזרות להדגיש את החיוך ולהוסיף תכונות חינניות למראה הפנים שלכם. רבים מהמטופלים מציינים שיש במשפחתם הקרובה אנשים עם גומות חן והם שמחים לדעת שניתן ליצר את המראה.

ניתוח יצירת גומות חן הוא הליך קל ומחוסר כאב באופן יחסי ונותן מענה לאנשים שתמיד רצו גומות חן.

האם גומות חן ישנו את חייכם או ישפרו את מזלכם?
זה לא הוכח בצורה מחקרית. כמו בכל ניתוח המשנה את המראה, ד”ר ממלידר יסביר לכם בפרטים על מנת לוודא שההליך מתאים לכם.

שאלות נפוצות לגבי ניתוח יצירת גומות חן:

ניתוח גומות חן1. כמה זמן אורך ניתוח יצירת גומות חן?

ההליך המרפאתי תחת הרדמה מקומית אורך כ- 20 דקות, ניתן לבצעו ביום היעוץ ביחוד אם אתם מגיעים מרחוק.

2. האם ניתוח גומות חן הוא קבוע?

ב- 95% מהמקרים תוצאת ההליך היא גומת חן קבועה. לעתים נדירות, אם התפר נפתח במהלך תקופת ההחלמה המידית שלאחר ההליך או אם לא נוצרה מספיק רקמת צלקת, הגומה עלולה להיראות שיטחת או להיעלם לגמרי, זהו אחד הסיכונים היחידים בהליך יצירת גומות חן.

3. האם אני צריכה חופשת מחלה לאחר ניתוח גומות חן?

בדרך כלל תהיה נפיחות מינימלית בלחיים לאחר ניתוח גומות חן. בתלות בעיסוקך, יתכן ולא תפסידי ימי עבודה לאחר הניתוח. בדרך כלל הנפיחות תחלוף כעבור מספר ימים.

4. האם אצטרך לקחת תרופות לפני או אחרי הליך יצירת גומות חן?

ד”ר ממלידר יספק לך מרשם לאנטיביוטיקה אותה תתחילי ליטול בבוקר יום הניתוח. תקחי את האנטיביוטיקה במשך כמה ימים לאחר הליך יצירת גומות החן. בדרך כלל כאב הוא מינורי לאחר יצירת גומות חן. אקמול, אופטלגין, אדוויל, מספיקים לרוב המטופלות. ד”ר ממלידר יבקש ממך להפסיק אספירין או ויטמין E כשבוע לפני מועד הניתוח, משום שתרופות אלו מדללות את הדם.

5. כמה זמן לוקח עד שגומות החן נראות טבעיות?

לאחר יצירת גומות החן ישנה תקופת החלמה בה הגומות נראות גם שאת לא מחייכת. תקופה זו משתנה ונמשכת בין כמה ימים לבין כמה שבועות, לעתים אף מספר חודשים. כחלק מתהליך ההחלמה הגומה בתהליך הדרגתי תהפוך להיות שטוחה יותר ויותר כאשר את לא מחייכת ותופיע רק כאשר את מחייכת. בחישוב עם טווח ביטחון רחב אנו מעדיפים שתצפי לנראות הגומה למשך כמה חודשים. המנתח שלך יראה לך תמונות לפני / אחרי של תוצאות טיפול קודמות.

6. האם אני יכולה לבחור את מיקום הגומה?

כן. את וד”ר ממלידר תדסקסו את המיקום המיטבי למיקום הגומה. ניתן גם לבצע גומה אחת או שתיים.

7. אילו סיבוכים יכולים לקרות ביצירת גומות חן?

נפיחות קלה ושטפי דם הכי שכיחים. ישנו סיכוי לחולשה זמנית של שריר הלחי היכולה להמשך כמה ימים עד שבועות. זהו מצב נדיר ביותר. יתכן ולא תאהבי את הגומה או שתרצי להעמיק אותה או לרדד אותה. ד”ר ממלידר יכול לעתים להפוך את הניתוח על פניו, במידה ואינך מרוצה, אולם הליך ביטול גומת החן לא תמיד מצליח. לעתים נדירות, מתפתח זיהום. ד”ר ממלידר יתן לך מרשם אנטיביוטי לתקופה קצרה למניעת הזיהום.

לעתים רחוקות התפר באמצעותו נוצרה הגומה נעלם מוקדם מדי בעקבות נפיחות וגורמים נוספים. לעתים בתהליך ההחלמה לא נוצרת מספיק רקמת צלקת והתוצאה היא גומה רדודה (שטוחה מדי) או שלא נוצרת גומה.

8. האם אני יכולה לאכול ולשתות לאחר יצירת הגומה?

ביום ביצוע הגומה עדיף לאכול מאכלים קלים ורכים כמו גלידות, מעדנים וגבינות. לאחר מכן את חופשיה לאכול ולשתות מה שאת רוצה. תיתכן מעט אי נוחות או כאב בלחי לאחר ביצוע הגומה, אבל אילו צריכים להיות מינימלים ולא להפריע לאכול וללעוס בצורה רגילה.

9. באיזה יום אפשר יהיה לבצע את גומת החן?

ד”ר ממלידר יכול לבצע את יצירת גומות החן ברוב ימי השבוע בתיאום מראש.

10. האם יצירת גומת חן הפיכה?

קיים פוטנציאל לאפשרות להפוך את הניתוח על פניו באמצעות הליך קצר של שחרור הגומה. הליך זה לא תמיד מצליח. ד”ר ממלידר ישאל אותך שאלות לפני ביצוע גומות החן על מנת להבטיח שהליך זה נכון עבורך. בתקווה שכך נמנע מביצוע הליך ביטול גומות החן.

11. האם אני יכולה להחליט מה יהיה עומק גומות החן?

במידה מסוימת נקודה. ניתוח יצירת גומות חן ניתן להתאמה במידה עד גבול מסוים. ישנם משתנים רבים המשפיעים על עומק, גודל וצורת הגומה. חלקם כוללים את עובי הלחי, כמה שומן נמצא בלחי, צורת הפנים, והאיזון בין שרירי הפנים. את יכולה לבחור את מיקום הגומה.תהיה לך הזדמנות לדבר עם ד”ר ממלידר בפרוטרוט לגבי הליך הניתוח ולהחליט על הגומה הנכונה עבורך. ד”ר ממלידר יעבור אתך על איזו גומה תהיה לך לאחר ההחלמה. בתלות בגורמים הנ”ל.

12. האם אני צריכה לחזור להסרת תפרים לאחר הניתוח?

לא. ד”ר ממלידר משתמש בתפרים נמסים ביצירת הגומות. ד”ר ממלידר תמיד יעדיף לפגוש אותך לביקורת.

13. כיצד אני צריכה להתכונן לניתוח הגומות?

עליך להפסיק לקחת אספירין, אדוויל או שמן דגים לפחות שבוע לפני ההליך. עדיף שתכיני את המרק האהוב עליך, פודינג, מיץ תפוחים, ג’לי ליום הניתוח. שלגונים מעולים להפגת כאב. לאחר הניתוח תקבלי קרחוניות. המתאמת שלך תעזור לך בכל שלב, לכן אם יש לך שאלות אל תהססי.

סרטון הסבר של ד”ר ממלידר על יצירת גומות חן

ניתן לשלב את הטיפול עם ביצוע טיפולים אסתטים נוספים בפנים כמו: מילוי שפתיים, תיקון אף, הרמת עפעפיים ועוד.